Allahindlus!

Maavillane sõba (vanaroosa-hall)

90.00

Maavillane sõba on valminud inspireerituna traditsioonilistest sõbadest. Kasutamise otstarbe kohaselt sobib sõba nii üleviskeks õlgadele, katteks tugitoolile kui seelikuna kandmiseks.

Availability: 1 laos

Maavillane sõba on valminud inspireerituna traditsioonilistest sõbadest. Kasutamise otstarbe kohaselt sobib sõba nii üleviskeks õlgadele, katteks tugitoolile kui seelikuna kandmiseks. Sõba on valminud kangastelgedel kootud kangast. Materjalina on kasutatud maavillast värviüleminekutega lõnga, mistõttu on iga sõba ainulaadne. Kangas on kergelt vanutatud, mõnusalt pehme ja soe. Sõba otstes on tumepunasest villasest lõngast heegeldatud pits. Sõbast saab paari lihtsa töövõttega tekitada hõlmikseeliku, mille keha ümber kinnitamiseks on vaja vööd. Vööks sobib põimitud vöö, kirivöö või nahkvöö. Sõba suurus on 220×75 cm. Pitsi laius on 16 cm
Pakendis:
Sõba, seelikuks voltimise juhis ja hooldamise juhis.
Põimitud vööd on võimalik tellida lisatasu eest.

Hooldusjuhis: Masinpesu villase programmiga, vee soojus 30 kraadi, nõrk tsentrifuug, triikida villase programmiga


S õ b a on eelkõige tuntud üleviske tähenduses. See on tüüpiline muinasaja rõivaese. S õ b a on kangastelgedel kootud must või valge villane või valge linane kangas. Sõba servasid kaunistavad üldjuhul värvilised kõlapoogad ja otstes on tikandid ning lõngatutid.S õ b a l on kasutamise eesmärgist sõltuvalt mitmeid tähendusi. See võis olla vaip, suurrätt, vooditekk, ülevise õlgadel ja samuti ka seelik. Eesti erinevates paikades tuntakse sõba ka, kui sõukene, kõrik, palakas, pallapool, linik

Manninen (2009, lk 191) kirjutab, et s õ b a on iseäraline villane tekk või kate, mida naisterahvad kannavad õlgadel ning külma ja vihmaga pea otsas, kui nad lähevad kaugele või kiriku. Seeliku asemel kandmisest kirjutab Manninen (2009, lk 211), et ühelaidne suurrätt mähiti ümber puusade. Nii moodustas see lahtise seeliku, mis kinnitati keha ümber vööga. Seeliku alaservasid on kaunistatud metallist ilustistega e vaselistega või tinulistega, samuti klaaspärlitest tikanditega. (Manninen, I. (2009). Eesti rahvariiete ajalugu. Tartu: Eesti Rahva Muuseum.)

Meie veebipoest leiad armastusega valminud, unikaalse ja inspireeriva Eesti käsitöö. Meie tooted on kordumatud ja ajatu stiiliga.  Vali oma lemmik valmisesemete seast või lase unistuste toode eritellimusel valmistada. Me teeme tihedat koostööd oma ala meistritega, kes valdavad erinevaid käsitöötehnikaid ja vajalikke töövõtteid.

Külasta ka meie Facebooki lehte SIIN

Külasta meie Instagrami kontot SIIN

 

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Shopping Cart